Kako postati Uber vozač

Uberovi vozači u osnovi su vlastiti šef; oni upravljaju vlastitim rasporedom, odabiru vlastitu rutu i odmah im se plaća za posao. Zvuči dobro? Mnogi ljudi se odluče raditi za više-milijarditu kompaniju za taksi aplikacije kao honorarnu svirku kako bi zaradili nešto dodatnog novca i kao posao sa punim radnim vremenom.

Ako ste zainteresirani za karijeru s Uberom, pročitajte kako biste saznali sve važne informacije koje su vam potrebne, uključujući tipične odgovornosti Uber-vozača, zahtjeve, očekivanja plaća i kako možete nastaviti razvijati karijeru.

1. Istraživanje profesije

Istraživanje struke prije odlučivanja o vašem putu karijere je neophodno. Započnite s ispitivanjem dužnosti koje posao uključuje, radnog okruženja, potrebnih vještina i svih važnih izgleda za plaće.

Opis posla

  • Sposobnost praćenja GPS sustava i reagiranja na njega pravodobno.
  • Osigurajte da kupac dođe sigurno i pravodobno na odredište, istovremeno stvarajući zadovoljstvo kupaca.
  • Napravite Excel proračunsku tablicu i održavane datoteke za praćenje kilometraža, održavanja i raznih troškova.
  • Upravljano plaćanje pomoću aplikacije aplikacije.
  • Osigurajte prijateljsko i ugodno okruženje za klijente.
  • Organizirajte vlastito radno opterećenje i radno vrijeme.
  • Ocijenite klijente i pokušajte održati visoku ocjenu na vašem profilu vozača.

Suštinske vještine i kvalitete

Vožnja dugim razdobljima i bavljenje velikim brojem likova ponekad mogu biti izazovni. Morate slijediti dolje navedene kriterije kako biste osigurali da je to posao za vas:

  • Dobro zdravlje i kondicija
  • Dobra komunikacija i međuljudske vještine
  • Sposobnost korištenja inicijative kada GPS ne reagira
  • Sposobnost suočavanja s emocionalno nabijenim i teškim situacijama
  • Vještine promatranja
  • Opće poznavanje cesta u vašem području
  • Autoritativan i snažan karakter
  • organizirano

Radno vrijeme i uvjeti

Prednost rada Ubera je u tome što možete upravljati vlastitim radnim vremenom, pod uvjetom da odlazite na jedno putovanje u tjednu, a maksimalno na 60 sati. Ova fleksibilnost je sjajna ako imate druge odgovornosti i trebate raditi tijekom večeri, a ne tijekom dana. Guardian je rekao da vozači Ubera u Velikoj Britaniji "rade šest i pol dana i 16 sati dnevno što je opasno za vozača, putnike i javnost."

Postoje različita mišljenja o uvjetima rada vozača Ubera. Neki su zaista sretni što ne moraju upravljati gotovinom i da im se cijena karte odmah uplaćuje na njihov račun. Drugi smatraju da nedostaje podrška Uberove uprave.

Izgledi za plaću

Plaća koju zarađujete ovisi o broju radnih sati i dužini vozovnice.

U Ujedinjenom Kraljevstvu

Uber tvrdi „da bi vozači trebali imati mogućnost izrade oko 15 funti na sat + savjeta. Ova brojka je nakon što je Uber uzeo 25% naknade za uslugu (prije 20%, ali nedavno je porastao na 25%). Možete očekivati ​​da će oko 20% vaše zarade ići na to gorivo. " Da biste ga slomili; osnovna cijena karte je 2, 50 £ + 0, 15 po minuti + 1, 25 £ po milji.

U SAD-u

"Nakon obračuna troškova automobila, možete očekivati ​​da ćete zaraditi oko 10 - 20 dolara po satu", tvrdi vozač.

Također biste trebali imati na umu da ste, dok radite za Uber, tehnički samozaposleni, tako da ćete morati biti sigurni da imate odgovarajući porezni aranžman za svoju zemlju ili lokaciju.

2. Dobijte kvalifikacije

Da biste se kvalificirali za vozača Ubera, morate imati sljedeće uvjete:

  • Licenca za privatni najam vozila (PHV). Za to se možete prijaviti putem svog mjesnog vijeća.
  • 21 godina i više.
  • Imati potpunu i čistu vozačku dozvolu s iskustvom u vožnji od 3 godine (Ako ste u SAD-u, morate imati godinu dana vožnje u zemlji).
  • Važeća registracija vozila.
  • Imati pravo na rad u zemlji.
  • Nemaju kriminalnu pozadinu.
  • Potpuni liječnički pregled kod vašeg liječnika opće prakse.
  • Provjera pozadine.
  • Testiranje lokalne karte područja u kojem želite raditi.
  • Automobil koji stane preko 4 osobe i koji nema više od 5 godina, s potpunim poslovnim osiguranjem.

Osigurajući da imate gore navedeno, možete se prijaviti u Uber i bit ćete na putu ni u kojem trenutku. Nakon što ste primljeni, imat ćete Uber obuku seminar; To uključuje praktične stvari kao što je ako je neko zaspao ili morate premjestiti putnika.

3. Svoj prvi posao

Nakon što dovršite sve gore navedene korake, za samo nekoliko minuta krećete na put s prvim kupcem. Kupca ćete dobiti kada im budete najbliži vozač. Jednom kada posao dođe putem vašeg telefona će se oglasiti i morat ćete ga prihvatiti (dobit ćete njihovo ime i njihovo trenutno mjesto). Nećete znati njihovo krajnje mjesto dok putnik ne prihvati vožnju. Zaista je lako započeti suradnju s Uberom.

4. Za i protiv

prozodija

  • Plaćanje svakodnevno ili tjedno izravno na vaš bankovni račun.
  • Morate biti sami svoj šef.
  • Nema minimalnih ili maksimalnih sati - radite onoliko malo ili onoliko koliko vam odgovara.
  • Opuštajući posao - ako uživate u vožnji.
  • Socijalni posao koji je lijep ako volite razgovarati s ljudima.
  • Ocjene putničkih zvijezda pomažu vam izbjeći potencijalne putnike koji će vam vjerojatno stvoriti probleme ili vas ostaviti da ih čekate.
  • Ocjene putnika također (u teoriji) potiču putnike da se pravilno ponašaju u vašem automobilu.
  • Više sankcija za loše vozače, koje uključuju samo otkazivanje (bez naplate) dvije minute nakon podnošenja zahtjeva, kao i troškove čekanja ako vozač čeka na mjesto za preuzimanje duže od dvije minute.

kontra

  • Troškovi su visoki (Uber skida 25% svega što zaradite) tako da trebate poraditi priličan iznos kako biste ostvarili pristojan prihod.
  • Može potrajati dugo vremena za dobivanje vaše licence za privatni najam.
  • Trebate sami raditi porez.
  • Osiguranje je posebno skupo za mlade.
  • Tipping nije uobičajeno (ali može postati više tako da ga korisnici to mogu učiniti putem aplikacije).
  • Nema naknada za tvrtku poput penzije, plaće za godišnji odmor, bolovanja itd.
  • Mogućnost sinkroniziranja spotifata (gdje putnici mogu kontrolirati glazbu sa svojih pametnih telefona) ovo može postati neugodno ako vam se ne sviđa njihov glazbeni ukus ili ako su pijani te vam započnu puštati pjesme u uhu.
  • Ocjene putnika ne mogu jamčiti da se neće napiti i napasti u vašem automobilu.

5. Razvijte svoju karijeru

Iako ne možete napredovati neizmjerno u ovom polju, postoje mogućnosti da zaradite više novca prema vrsti vozila koju imate. Uber ima nekoliko različitih opcija, poput UberXL, UberBlack, UberSelect, UberPlus, UberSUV, UberLUX. Ove vrhunske usluge zahtijevaju dodatne zahtjeve za vozilima kako bi zadovoljili Uberove luksuzne standarde vozila i profesionalne vozačke usluge. Ako ste u njemu na duge staze, možete odlučiti uložiti u luksuzni automobil uz veću naknadu.

Mislite li da je Uber dobar korijen za vas? Javite nam da razmišljate o poslu i kompaniji u donjem odjeljku ...

Ostavite Komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here