Kako postati profesionalni spavač

Da li vam jutarnji alarm obično prati 15-20 dremeža? Smatrate li da je svako jutro ustajanje iz kreveta izuzetno teško? I puštate li svaki dan na poslu, sanjate o kućnom vremenu i penjete se natrag u krevet za neki prijeko potreban kozmetički san?

Ako vam ovo zvuči baš kao posao iz snova, nastavite čitati da biste saznali sve što trebate znati o tome kako postati profesionalni spavač!

1. Istraživanje profesije

Znate da želite spavati cijeli dan (zar ne svi?), Ali ono što stvarno trebate znati je koliko će biti radnog vremena, koliko ćete biti plaćeni i koje vještine trebate da biste ispunili uvjete za posao,

Opis posla

Jednostavno, profesionalni spavač je netko kome se plaća da spava. To obično rade kao dio znanstvenog istraživanja u kojem znanstvenici analiziraju svoje obrasce spavanja ili ocjenjuju kvalitetu različitih proizvoda povezanih sa spavanjem.

Iako će se vaše svakodnevne obaveze razlikovati, od vas će se očekivati ​​da:

  • test madraci, jastuci i popluni
  • napisati detaljna izvješća o udobnosti, osvjetljenju sobe, osjećajima i poremećajima buke
  • povremeno uzimajte pomagala za spavanje koja će vam pomoći da zaspite za medicinska ispitivanja
  • ponesite tablete za spavanje da biste ostali mirni na umjetničkim izložbama.

Suštinske vještine i kvalitete

Da biste uspjeli na ovom uzbudljivom putu karijere, trebat će vam:

  • sposobnost spavanja u novoj okolini, daleko od kuće duži vremenski period
  • sposobnost da spavate pomoću žica vezanih uz vas, znajući da će vas ljudi gledati
  • dobro zdravlje i kondiciju
  • izvrsne komunikacijske i međuljudske vještine
  • sposobnost pisanja uvjerljivih i zanimljivih izvještaja
  • dobre vještine promatranja
  • snažnog karaktera i ne treba se mučiti što ćete puno vremena provesti osamljeni od drugih
  • snažne organizacijske sposobnosti

Radno vrijeme i uvjeti

Spavanje na poslu možda nije sve što je zaokupljeno, jer nije poznato da su ugovori za profesionalne spavače dosljedni, što je tipično za sve vrste slobodnih poslova. Drugim riječima, ovo nije vaš tipičan posao od 9 do 5.

Ispitivači madraca i spavanja općenito će se morati prijaviti na niz različitih studija i vodit će svoj dnevnik kako ne bi bilo sukoba dva posla. Određene studije mogu trajati od 24 sata do 2 mjeseca, tako da nema naznake koliko ćete vremena trebati provesti daleko od kuće.

Poslodavci bi trebali biti u mogućnosti jamčiti vam sigurno radno okruženje - ili ćete raditi / spavati u ispitnim centrima, bolnici ili čak luksuznim hotelima, a uvijek će vam biti potreban medicinski stručnjak ako je potrebno.

Izgledi za plaću

Kako se dužina i zadaci svakog posla razlikuju, teško je odrediti prosječnu plaću.

U skladu s tim, NASA je dobrovoljcima platila 18.000 američkih dolara (13.250 funti) da leže u krevetu 70 dana unazad 2013. godine, dok je jedno istraživanje na Sveučilištu u Koloradu nudilo plaćanje ispitanika do 2.730 dolara (2.010 funti) za sudjelovanje u studiji spavanja od 14 do 17 godina.,

U međuvremenu, proračunski hotelski lanac Travelodge angažirao je Waynea Munnellyja u novoosnovanoj poziciji Direktora mirovanja. Nudila mu je plaću od 60.000 funti da spava u svakoj od 17.000 soba lanca i procijeni osvjetljenje, buku, čistoću i opću udobnost.

Roisin Madigan, student iz Manchestera, plaćao je 1.000 funti dnevno da spava u dizajnerskim krevetima mjesec dana, dok je Novi muzej suvremene umjetnosti u New Yorku ponudio subjektima 10 USD (7, 30 funti) na sat da uzmu tablete za spavanje i spavaju na krevet nasred muzeja u sklopu izložbe Chu Yun.

Za i protiv

Kao što ste svjesni, u svaku dobru poziciju se nalazi i popis negativa. Da bismo vam pomogli da odlučite da li je to uloga za vas, u nastavku smo naveli glavne prednosti i nedostatke.

Prednosti uključuju:

  • platit ćeš se za spavanje (može li ovo biti najbolji posao na svijetu ?!)
  • naučit ćete više o vlastitim obrascima spavanja
  • dobit ćete medicinski tretman za otkrivene probleme
  • studije nisu kontinuirane, a ako izađete na pola puta, i dalje ćete biti plaćeni za dane kada ste sudjelovali u studiji
  • Ako ste ispitivač madraca, odsjesti ćete u luksuznim hotelima i uživati ​​u tretmanu s pet zvjezdica - besplatno!

Slabosti uključuju:

  • morat ćete izvršiti neke promjene životnog stila - na primjer, neće vam biti dopušteno kofein, alkohol, vitamini itd. ili će od vas tražiti da pijete / jedete određene stvari kao dio studije
  • možda ćete dugo provoditi u zatvorenom prostoru i počet ćete se osjećati izvan kontakta s vanjskim svijetom
  • provest ćete duge periode daleko od obitelji i prijatelja
  • nećete imati redoviti izvor prihoda
  • možda ćete morati pričekati do mjesec dana da biste mogli sudjelovati u drugom testu

2. Dobijte kvalifikacije

Nisu potrebne posebne kvalifikacije da biste postali profesionalni ispitivač madraca ili prekrivača. Međutim, trebate imati najmanje 18 godina i morat ćete odgovarati raznim kriterijima za ispitivanje. To će se razlikovati od posla do posla, ali obično ćete trebati biti dobrog zdravlja i voljni pružiti svoju punu zdravstvenu povijest, a u nekim slučajevima i medicinsku povijest cijele vaše obitelji.

Za neke studije (tj. One koje testiraju tablete za spavanje) možda će vam trebati patnja od nesanice ili općenito netko tko ima poteškoća sa spavanjem noću. Uz to, morat ćete imati fleksibilan raspored rada, jer se projekti mogu odvijati u bilo koje doba dana.

3. Svoj prvi posao

Svoj prvi posao kao ispitivač spavanja nije tako jednostavno kao druge, konvencionalnije profesije.

Trebat ćete pripaziti na internetske oglase - mnogi ljudi pronalaze prilike na web lokacijama poput Craigsliste i sveučilišnim web stranicama. Također možete postaviti Google upozorenje za vrijeme otvaranja pozicija za testiranje spavanja tako da možete biti prvi obaviješteni.

Alternativno, možete se izravno obratiti tvrtkama i madracima koji nude madrace i organizirati usluge testiranja sna. Možete postaviti i svoj vlastiti blog u nadi da će vas primijetiti velike tvrtke koje traže profesionalne testere za spavanje.

4. Razvijte svoju karijeru

Nema mnogo prostora za razvoj karijere na ovom polju, ali ako ste pametni, možete uštedjeti mnogo novca sudjelujući u visoko plaćenim studijama. Čak ćete naučiti više o svojim osobnim vještinama i kvalitetama dok to radite. To će vam, u konačnici, dati vremena i sredstava da uložite u svoj hobi i pretvorite ga u izvor redovnog prihoda!

Mislite li da imate ono što vam je potrebno da postanete profesionalni spavač? Javite nam svoja razmišljanja o ovoj snovitoj svirci u odjeljku za komentare ispod…

Ostavite Komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here